Anafalis trójnerowy - Anaphalis triplinervis

6,80 zł

Nr Kat. BAS0003-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Dostępny

Wszystkie zamieszczone zdjęcia mają charakter poglądu, i służą do ogólnej prezentacji danej rośliny.

Anafalis trójnerwowy

( Anaphalis triplinervis )Anafalis jest szybkorosnącą byliną rozłogową, która w dobrych dla niej warunkach może być nawet nieco inwazyjna. W naturze występuje na terenie południo-wschodnich Chin, na terenach górskich, gdzie zasiedla tamtejsze pastwiska i poręby.

W ogrodzie doskonale sprawdzi się tam, gdzie jest dużo słońca a podłoże raczej marne, ubogie choć zawierające wilgoć. W takich warunkach roślina zachowuje ładny, zwarty pokrój i wybarwienie. I właśnie wybarwienie decyduje o jej atrakcyjności. Jego wąskie, lancetowate liście pokryte są miękkim kutnerem, co zapobiega parowaniu wody i przetrwaniu w trudnych warunkach. Unerwienie liści jest bardzo wyraziste. Latem na szczytach pędów rozkwitają drobne koszyczki kwiatowe z łuskowatymi okółkami o biało-żółtej barwie.

Anafalis trójnerowy jest dużo niższy i bardziej zwarty niż jego kuzyn anafalis perłowy, a okrywy kwiatu są całkowicie otwarte. Ale tak jak on jest odporny, wytrzymały i nie wymaga specjalnej uwagi. Pięknie prezentuje się zarówno na rabacie bylinowej jak i w ogrodzie skalnym. Wszędzie urozmaica kolorystykę nasadzeń. Całkowicie mrozoodporny.

BAS0003-P9

Opis

Pokrój
okrywowy
wzniesiony
zadarniający
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
ubogie
umiarkowanie wilgotne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI
VII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Pliki do pobrania

Anafalis trójnerwowy

Metryczka

Pliki do pobrania (525.51k)

Zobacz także

Najczęściej Kupowane