Anafalis perłowy - Anaphalis margaritacea

Nr Kat. BAS0002-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Wszystkie zamieszczone zdjęcia mają charakter poglądu, i służą do ogólnej prezentacji danej rośliny.

Anafalis perłowy

( Anaphalis margaritacea )Roślina, której ojczyzną są głównie Kanada oraz północne stany USA, ale także pn-wsch rejony Azji, a jej siedliskiem są kamieniste i suche tereny trawiaste. Nie jest więc rośliną zbyt wymagającą. Jeśli w ogrodzie zajmie stanowisko w zasobnym podłożu straci na wyglądzie.

Jest byliną rozłogową, o dość agresywnym charakterze. Warto o tym pamiętać. Proste, nierozgałęzione pędy wyrastają z kłącza. Lancetowate liście pokryte są kutnerem, co pozwala roślinie przetrwać w trudnych warunkach a jednocześnie decyduje o ich ładnym zabarwieniu. Latem na szczytach pędów rozwijają się zebrane w wiechotki koszyczkowate kwiaty. Kwiatostany sprawiają wrażenie suchych, ale są bardzo dekoracyjne i długo utrzymują się na roślinie. Nawet przekwitnięte wyglądają ładnie.

Aby jednak roślina zachowywała ładny pokrój i wybarwienie potrzebuje jasnego, słonecznego stanowiska, ale niezbyt suchego. Przy braku wilgoci w podłożu dolne liście żółkną. Natomiast przy braku odpowiedniej ilości światła pędy mogą się wyciągać i pokładać. Trzeba pogodzić te dwa warunki aby roślina była ozdobą ogrodu. 

W naszym klimacie całkowicie mrozoodporna. 

BAS0002-P9

Opis

Pokrój
wzniesiony
zadarniający
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI
VII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Pliki do pobrania

Anafalis perłowy

Metryczka

Pliki do pobrania (103.65k)

Zobacz także

Najczęściej Kupowane