Gęsiówka kaukaska 'Pixi Cream' - Arabis caucasica

0,00 zł

Nr Kat. BF0643-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Gęsiówka kaukaska 'Pixi Cream'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Gęsiówka kaukaska 'Pixi Cream'

(Arabis caucasica)        Ceniona jest nie tylko za piękne kwiaty ale również za dekoracyjne ulistnienie. Liście pokryte są drobnymi włoskami, które nadają im srebrzysto-niebieską barwę. Dodatkową ozdobą są ząbkowane brzegi. Kwitnie wczesną wiosną obsypując się całą masą uroczych,białych o okrągłym zarysie kwiatów. Niekiedy powtarza kwitnienie jesienią. Nie wymagająca co do podłoża. Urośnie praktycznie w każdej glebie ale zdecydowanie preferuje te lekkie, dobrze gospodarujące wodą i przepuszczalne w miejscu słonecznym. Jest rośliną zimozieloną.

     Świetnie sprawdza się w ogrodach skalnych - jest jedną z pięciu obowiązkowych bylin skalnych. Może być także sadzona na rabatach jako roślina obwódkowa a nawet w donicach. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest przycięcie po kwitnieniu. Powoduje to lepsze rozkrzewienie i zagęszczenie rośliny. Ważne jest także regularne usuwanie chwastów spomiędzy pędów. Przy dobrym drenażu nie wymaga zabezpieczania na zimę.

Odmiana "Pixie Cream' charakteryzuje się nieco mniejszą wysokością w porze kwitnienia - około 20-25cm oraz jasnymi, kremowożółtymi kwiatami z siarkowo- żółtą gardzielą. 

BF0643-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
Wysokość
do 25cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
III-IV
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także