Akant miękki - Acanthus mollis

25,00 zł

Nr Kat. BA003-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Ostatnie sztuki w magazynie

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Akant miękki

( Acanthus mollis )

Ta niezwykle piękna i okazała roślina pochodząca z Bałkanów jest rzadko spotykana w ogrodach. Bo i nie w każdym ogrodzie znajdzie się dla niej miejsce. Dorasta nawet do 150 cm wysokości, tworząc bardzo okazałe kępy pięknych, błyszczących liści. Ich kształt był pierwowzorem dla starożytnych elementów zdobniczych. Żeby móc pokazać całe jej piękno, potrzeba sporo miejsca w ogrodzie.

Mimo swoich rozmiarów nie jest rośliną wymagającą. Potrzebuje umiarkowanie wilgotnego, zasobnego w składniki pokarmowe podłoża ale dobrze zdrenowanego. Nadmiar wody w podłożu zimą może raz dwa zabić nawet dorosłe okazy. Jest odporna na mróz - tylko młode okazy wymagają zabezpieczenia na zimę. Stanowisko oczywiście słoneczne.

Jeśli spełnimy te warunki roślina odwdzięczy się pięknymi kłosowatymi kwiatostanami, które rozwijają się w pełni lata. Warto zadbać o to, aby znalazła w ogrodzie wyeksponowane miejsce, jako soliter lub szpaler.

BA003-P11

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
80-120cm
120-150cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne
zdrenowane
żyzne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
wielobarwne
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VII
VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
7
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także

Najczęściej Kupowane