Czyściec wełnisty 'Silver Carpet' - Stachys byzantina

0,00 zł

Nr Kat. BC0595

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Wielkość doniczki

Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Czyściec wełnisty 'Silver Carpet'

(Stachys byzantina)Znana, lubiana i chętnie sadzona w ogrodach roślina z uwagi na miękko owłosione, srebrzyste liście. A do tego jest rośliną praktycznie bezobsługową i niewiele potrzebuje do szczęścia. Słowem chce mało - daje dużo. Wiosną z ziemi wyrastają srebrzyste, puszyste wąskolancetowate liście zebrane gęste kępki. Już wtedy wygląda ślicznie.
Odmiana 'Silver Carpet' tworzy niskie, szerokie maty, natomiast nie wytwarza kwiatów - nie kwitnie! Dzięki temu przez cały czas zachowuje zwartą formę. Co kilka lat można roślinę odmłodzić, ponieważ jako roślina zadarniająca rozrasta się szeroko zagarniając dla siebie coraz więcej miejsca. Ale nie jest inwazyjna. Czyściec wełnisty jest piękny tylko wówczas gdy rośnie w pełnym słońcu, w niezbyt zasobnym i raczej suchym podłożu. W miejscu ocienionym liście stają się zielone i roślina wygląd. Jest bardzo odporny na suszę i nie choruje. Chyba, że trafi na podłoże nieprzepuszczalne, zbite z zalegającą wodą. W takich warunkach nie przetrwa zimy a jest w pełni mrozoodporny.

BC0595

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
zadarniający
Wysokość
do 10cm
do 15cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
suche
ubogie
Odczyn ph
obojętny
Mrozoodporność, strefa USDA
4

Zobacz także