Bodziszek Thunberga 'Jester’s Jacket' - Geranium thunbergii

0,00 zł

Nr Kat. BB0557-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Bodziszek Thunberga 'Jester’s Jacket'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bodziszek Thunberga 'Jester’s Jacket'

( Geranium thunbergii )Bodziszek Thunberga naturalnie występuje w Chinach, Korei, Tajwanie, Japonii i na Kurylach, gdzie zasiedla trawiaste zbocza i przydroża. Tworzy rozległe ale niskie kępy o pełzających, wznoszących się na szczytach pędów. Jego liście osadzone są na dość długich ogonkach, są klapowane (3-5 klap) i nieregularnie, płytko ząbkowane na brzegach.
U odmiany ‘Jester’s Jacket’ są pstrokato wybarwione - wiosną, młode liście są biało-różowe, w pełni sezonu pokrywają się kremowymi plamami. Jest to pierwsza odmiana o prawdziwie trwałych cechach. Kwitnie latem - od lipca do października. Jasnoróżowe kwiaty osadzone są na nagich pędach w parach. Pstrokate kopce osiągają około 25-30 cm wysokości. Przez cały sezon pozostają bardzo atrakcyjne. Roślina nie ma wygórowanych wymagań. Lubi jasne, słoneczne stanowiska. W cieniu wybarwia się mniej wyraziście. Toleruje szeroki zakres gleb - od piaszczystej do gliniastej, od zasadowej do kwaśnej. Wymaga jedynie by gleba była umiarkowanie wilgotna i dobrze zdrenowana. W optymalnych warunkach daje samosiew a młode rośliny w większości powtarzają cechy odmiany. Ta wyjątkowo piękna roślina zasługuje na pierwszoplanowe miejsce w każdym ogrodzie. Jest niezwykle rzadko spotykaną odmianą.

BB0557-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
płożący
wzniesiony
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
jasne
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
zdrenowane
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VII-X
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także