Bodziszek łąkowy 'Silver Queen' - Geranium pratense

0,00 zł

Nr Kat. BB0556-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Bodziszek łąkowy 'Silver Queen'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bodziszek łąkowy 'Silver Queen'

( Geranium wallichianum )Bodziszek łąkowy jest bardzo popularną i łatwą w uprawie byliną. W naturze występuje w całej Europie a także w centralnej Azji, zachodnich Chinach i w Himalajach, gdzie porasta łąki, zarośla, brzegi dróg. Jego cechą charakterystyczną są klapowane, mocno powcinane liście. Pędy wyprostowane, rozgałęziające się u góry. Liście i pędy lekko owłosione. Kwiaty pojawiają się najczęściej na początku lata. Typowa bylina rabatowa. Dla prawidłowego rozwoju a zwłaszcza wybarwienia potrzebuje dużej ilości słońca. Podłoże jest sprawą drugorzędną. Urośnie praktycznie wszędzie. Ale lepiej by zawierało trochę wilgoci i było przepuszczalne. Roślina nie wymaga specjalnej obsługi i troski.


Odmiana 'Silver Queen" tworzy średniej wysokości kępy - w porze kwitnienia osiąga około 60cm wysokości przy podobnej średnicy. Mocno powcinane, fioletowo-purpurowe liście sprawiają, że roślina jest bardzo dekoracyjna od wiosny do jesieni. Ich barwa nie zmienia się w trakcie wegetacji. W maju rozpoczyna się pora kwitnienia. Kwiaty są duże, mlecznobłękitne, delikatnie żyłkowane. O tej porze roślina jest zjawiskowo piękna. Wspaniale prezentuje się jako roślina pierwszoplanowa na rabacie lub wypełnienie przestrzeni pod drzewami czy między krzewami.

BB0556-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
do 60cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
V-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także