• Wyprzedaż!

Złocień Weyricha - Dendranthema weyrichii

9,00 zł

Nr Kat. BZ0544-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Dostępny

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Złocień Weyricha

(Chrysanthemum zawadskii Herbich, syn. Dendranthema weyrichii, Chrysanthema weyrichii)W naszych ogrodach spotykany bardzo rzadko. To złocień z przeznaczeniem na miejsca kamieniste, czyli do ogrodu skalnego. Poza stokrotkowy kształtem kwiatów nie przypomina raczej złocienia.
Pochodzi z Japonii i Kamczatki, a jego podstawowe siedliska to nadmorskie skały. Rozrasta się przez podziemne, krótkie kłącza, które są wrażliwe na stagnującą w glebie wodę. Nie jest w żaden sposób ekspansywny czy też agresywny, wręcz przeciwnie. Jak na złocienia rozrasta się powoli a samosiew zdarza mu się bardzo rzadko. Tworzy niskie maty dłoniastych, klapowanych, błyszczących liści o jasnozielonej barwie. Zaczyna kwitnąć środkiem lata. Kwiaty są dość duże, osadzone na nagich, krótkich pędach. Mają żółty środek otoczony długimi, wąskimi płatkami o biało-różowej lub biało-liliowej barwie. To rzadko spotykany u złocieni kolor.
Najważniejsze w uprawie jest podłoże – żwirowe, próchniczo-piaszczyste, dobrze zdrenowane ale utrzymujące niewielkie pokłady wilgoci wewnątrz, niekoniecznie zasobne w miejscu słonecznym ewentualnie lekko półcienistym. Na tym drugim będzie nieco wyższy. Na glebach zwięzłych jest raczej krótkotrwały. W optymalnych warunkach nie ma problemu z zimowaniem.

BZ0544-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-20cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VIII-XI
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane