Naparstnica 'Anne Redetzky' - Digitalis purpurea f. albiflora

0,00 zł

Nr Kat. BN0541-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Naparstnica 'Anne Redetzky'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Naparstnica 'Anne Redetzky'

(Digitalis purpurea f. albiflora ) 

  

   Jedna z najpiękniejszych odmian naparstnicy, prawdopodobnie naturalna, o niezwykle intrygujących, pięknych kwiatach przypominających kwiaty orchidei. Długie, trąbkowate. Każda korona rozcięta jest na cztery na całej swojej długości a brzegi są mocno pofalowane. Żadna inna odmiana nie może pochwalić się tak wspaniałym wyglądem. Kwiaty początkowo kremowe, delikatnie, purpurowo nakrapiane w głębi, z czasem stają się białe. Dodatkowo jest stosunkowo niską, wręcz karłową jak na naparstnicę, odmianą, bo kwiatostany osiągają około 40-50cm wysokości. Podobnie jak inne naparstnice lubi miejsca jasne, świetliste, choć przy odpowiednio wilgotnej glebie może rosnąć nawet słońcu. Stale wilgotne podłoże to dla naparstnic podstawowe wymaganie. Poza tym gleba powinna być lekka, dość zasobna i przepuszczalna. Jest rośliną dwuletnią ale daje samosiew, więc raz wprowadzona do ogrodu gości w nim każdego roku.

Ta wyjątkowo atrakcyjna odmiana zasługuje w pełni na wyeksponowane miejsce w ogrodzie. W optymalnych warunkach zimuje bardzo dobrze.

Przypominam, że wszystkie naparstnice są trujące - do wszelkich prac należy używać rękawiczek.

BN0541-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
jasne
słoneczne
świetliste
Podłoże
przepuszczalne
próchnicze
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
obojętny
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
V-VI/VII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także