• Wyprzedaż!

Przelot pospolity 'Rubra' - Anthyllis vulneria var. coccinea

7,00 zł

Nr Kat. BPKL084-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Dostępny

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Przelot pospolity 'Rubra

(Anthyllis vulneria var. coccinea)

 

Przelot to łatwa w uprawie i mało wymagająca roślina. Dlatego jest chętnie sadzony na słonecznych skarpach i szerszych półkach w ogrodach skalnych. Stawia tylko dwa warunki - przepuszczalne i zasobne w wapń podłoże.
Gatunek zasiedla w naturze suche, trawiaste zarośla, żyzne i zwykle wapienne, często żwirowe gleby na terenie Europy, zach. Azji i pł. Afryki. Roślina wytwarza bardzo długi, bo sięgający 1 m długości korzeń palowy, z którego wyrasta kępka liści odziomkowych a następnie kilka wzniesionych pędów. Mają one tendencję do pokładania. Liście są pierzastodzielne o lekko szarozielonej barwie z charakterystycznym dużym listkiem szczytowym. Latem na szczytach pędów rozwijają się główkowate kwiatostany złożone z typowych dla roślin motylkowatych kwiatów w kolorze czerwono-kremowym. Ich ilość uzależniona jest od pH podłoża, które powinno być wyższe niż 6. W porze kwitnienia osiąga 10-20 cm wysokości, choć pokładające pędy dorastają do 60cm. Nie potrzebuje gleby zasobnej w składniki pokarmowe gdyż sam pobiera azot z powietrza, więc jest doskonałym towarzyszem dla innych roślin. Potrzebuj natomiast gleb dość zasobnych w wilgoć. Roślina daje liczny samosiew co z pewnością jest jej ogromną zaletą z uwagi na krótkowieczność. Zimuje bardzo dobrze

BPKL084-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
wzniesiony
Wysokość
10-20cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
ubogie
umiarkowanie wilgotne
wapienne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
czerwona
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane