Pragnia syberyjska - Waldsteinia ternata

0,00 zł

Nr Kat. BP0523-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Pragnia syberyjskaRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Pragnia syberyjska

(Waldsteinia ternata)

 

Idealna roślina zadarniająca i okrywowa, tworząca szerokie dywany pełne dekoracyjnych, trójdzielnych, głęboko powcinanych, zimozielony liści o ciemnozielonej barwie, lekko połyskliwych. Wiosną ponad liście wyrastają dość duże żółte kwiaty. Po kwitnieniu ich miejsce zajmują czerwone owoce, które wyglądają zupełnie jak poziomki ale nie są jadalne. Rozrasta się przez cienkie, rozgałęziające kłącza a także poprzez rozłogowe pędy, które łatwo ukorzeniają się przy kontakcie z podłożem. Tworzący się z ten sposób dywan jest bardzo szczelny. 
Jest bardzo tolerancyjną rośliną jeśli chodzi o warunki - urośnie praktycznie wszędzie. Ale zdecydowanie najlepiej czuje się w miejscach półcienistych, gdzie podłoże jest stale lekko wilgotne. Im większa wilgotność tym bardziej słoneczne może być stanowisko, bo od ilości światła zależy ilość kwiatów. Rośnie szybko zajmując coraz większą przestrzeń. Dlatego nie powinna być sadzona w bliskim sąsiedztwie innych roślin. Natomiast doskonale sprawdzi się jako podszyt pod drzewami
i krzewami. Całkowicie mrozoodporna.

BP0523-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
płożący
zadarniający
Wysokość
10-20cm
Stanowisko
jasne
półcieniste
słoneczne
świetliste
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie zasobne
wilgotne, mokre
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
Barwa kwiatów
żółta
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
IV-V
Mrozoodporność, strefa USDA
4

Zobacz także