Powojnik wielopłatkowy 'Markham’s Pink' - Clematis 'Markham’s Pink' (Grupa Atragene)

0,00 zł

Nr Kat. BP0519-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Powojnik wielopłatkowy 'Markham’s Pink'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Powojnik wielopłatkowy 'Markham’s Pink'

(Clematis 'Markham’s Pink' Grupa Atragene)

 

Jest to odmiana botaniczna a więc stworzona przez naturę. Jeden z najwcześniej kwitnących powojników, bo już w maju można podziwiać niezliczoną ilość cudownych półpełnych kwiatów o różowej barwie i podwójnej koronie płatków, otaczających kremowo-żółty środek. Zewnętrzne płatki są ciemniejsze od tych wewnętrznych dodając kwiatom głębi.
Po kwitnieniu w ich miejscu pojawiają się setki puszystych owocostanów utrzymujących się aż do jesieni. Kwitnie niezwykle obficie. Bardzo dobrze wspina się po różnego rodzaju podporach, zarówno sztucznych takich jak altany, pergole czy murki lub kraty ogrodowe, jak i naturalnych takich jak inne krzewy. Dorasta do 2,5 m wysokości i rozrasta się dość silnie i energicznie, więc na efekt nie trzeba czekać długo. Roślina jest bardzo łatwa w uprawie, tym bardziej, że nie wymaga cięcia, gdyż nowe kwiaty pojawiają się na zeszłorocznych pędach. Wystarczy wiosenne otrzepanie rośliny i usunięcie pędów połamanych czy uszkodzonych. Jeśli przycinać to tuż po kwitnieniu. Jak wszystkie powojniki tak i ten lubi mieć głowę
w słońcu a “stopy” w cieniu. Podłoże najlepiej zasadowe do obojętnego, przepuszczalne, dość żyzne i utrzymujące stałe pokłady wilgoci. Dobrze jest ściółkować glebę w miejscu gdzie rośnie. Wrażliwy jest jedynie na suszę i kwaśny odczyn gleby. Poza tym jest silnie mrozoodporny.

BP0519-P11

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
150-200cm
do 250cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
żyzne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
V-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
3
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także