Posłonek dwubarwny ‘Ben Heckla’ - Helianthemum x hybridum

0,00 zł

Nr Kat. BPKL080-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Posłonek dwubarwny ‘Ben Heckla’Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Posłonek dwubarwny ‘Ben Heckla’

(Helianthemum x hybridum)

 

Posłonki to niezwykle cenne rośliny do ogrodów skalnych, na obwódki i rabaty, w szczeliny skalne. Najczęściej są to półkrzewy i krzewy. Rodzaj liczy około 110-120 gatunków.
Rzadka odmiana ‘Ben Hecla’ to forma mieszańcowa o niewielkiej wysokości (do 20 cm). Jego zdrewniałe. pokładające się płasko po ziemi pędy są gęsto ulistnione, dzięki czemu powstaje szczelna zielona mata. Liście, częściowo zimozielone są wąskie, lancetowate, ciemnozielone. W maju na wznoszących pędach rozwijają się z spodeczkowate, pomarańczowo-czerwone kwiaty. Kwitnie bardzo obficie i długo - aż do początków jesieni. Jest rośliną o niewielkich wymaganiach. Oprócz słonecznego stanowiska potrzebuje dobrze zdrenowanego, raczej suchego, wapiennego podłoża. Każdej wiosny warto przyciąć nieco pędy, dzięki czemu roślina będzie się zagęszczać. Dobrze sprawdza się w roli zadarniającej lub okrywowej. Zimuje bardzo dobrze.

BPKL080-P9

Opis

Pokrój
krzewinka
płożący
wzniesiony
Wysokość
do 20cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
suche
umiarkowanie zasobne
wapienne
Odczyn ph
zasadowy
Barwa kwiatów
pomarańczowa
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
V-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także