Pokoślin Allena 'Little Rascal' - Eriogonum allenii

0,00 zł

Nr Kat. BPKL077-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Pokoślin Allena 'Little Rascal'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Pokoślin Allena 'Little Rascal

(Eriogonum allenii)

 

Pokoślin Allena to niesamowicie wartościowa a do tego bardzo dekoracyjna roślina. Zadziwiająco piękna i niezwykle rzadka. Występowanie w naturze ogranicza się jedynie do pustkowi Appalachów w Virginii i Zachodniej Wirginii, gdzie jest pod ochroną. Potocznie nazywany jest dziką gryką. Tworzy szerokie kępy wyprostowanych, omszonych i ulistnionych pędów, wyrastających bezpośrednio z długiego korzenia palowego. Liście mają łopatkowato-owalny kształt i są srebrzyście, miękko omszone. Ale zdecydowanie jej największym atutem są szerokie, płaskie baldachy drobnych, żółtych kwiatów, które w porze kwitnienia tworzą szczelny parasol nad całą rośliną. Kwiaty są wysoko miododajne więc uwielbiane przez pszczoły i inne zapylacze. Kwitnąca roślina wygląda cudownie - niczym złota góra kwiatów. Kocha słońce i nie powinna rosnąć na innym stanowisku. Gleba musi być przede wszystkim doskonale zdrenowana, żwirowa, niezbyt żyzna i wilgotna a nawet sucha.
Nie lubi natomiast tłoku, woli przestrzeń i dobrą cyrkulację powietrza. Kwitnie bardzo długo i bardzo obficie - od czerwca do końca września, dorastając do 40 cm wysokości. Świeże kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie a suszone mogą być ciekawym elementem kompozycji roślinnych. Wspaniała roślina dla tych, którzy cenią sobie harmonię z naturą.
Zimuje bardzo dobrze.

BPKL077-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
Wysokość
10-30cm
do 40cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
suche
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
żółta
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także