Pierwiosnek Siebolda 'Snowflake' - Primula sieboldii

0,00 zł

Nr Kat. BPKL076-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Pierwiosnek Siebolda 'Snowflake'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Pierwiosnek Siebolda 'Snowflake'

(Primula sieboldii)

 

Pochodzi ze wschodniej Syberii, Mandżurii, Korei i Japonii, gdzie rośnie w jasnych lasach i na wilgotnych łąkach. Jest byliną kłączową tworzącą z czasem bujne kępy do 30 cm średnicy. Liście wyłącznie odziomkowe (do 10 cm długości)
o pofałdowanej, lekko owłosionej blaszce i ząbkowanych brzegach. Ze środka kępy wyrasta pęd kwiatostanowy zakończony baldachem białych kwiatów. Gatunek jest rośliną leśną więc jego upodobania związane są z tym środowiskiem.
Lubi pstrokaty cień pod drzewami liściastymi z bogatą w próchnicę, wilgotną, dobrze przepuszczalna glebą o odczynie lekko kwaśnym (nie toleruje wapnia). Tworzy duże kępy więc potrzebuję przestrzeni. W sierpniu roślina przechodzi w stan spoczynku a liście zaczynają zasychać. Jesienią zawiązują się pąki na rok następny. Aby powstało ich jak najwięcej trzeba jesienią podsypać zasychające liście kilkucentymetrową warstwą dobrej ziemi lub doskonale rozłożonego kompostu, zapewniając roślinie w ten sposób odpowiednią ilość składników pokarmowych. Warto oznaczyć też miejsce gdzie rośnie, by nie uszkodzić pąków podczas wiosennych prac. Przy uprawie w donicy postępujemy podobnie z tym, że jeszcze jesienią należy przesadzić roślinę do nowej ziemi. Zimuje bez zastrzeżeń.

BPKL076-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
chłodne
półcieniste
świetliste
Podłoże
próchnicze
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
lekko kwaśny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
V-VI
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także