Pierwiosnek japoński ‘Miller's Crimsons’ - Primula japonica

0,00 zł

Nr Kat. BP0497-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Pierwiosnek japoński ‘Miller's Crimsons’Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Pierwiosnek japoński ‘Miller's Crimsons’

(Primula japonica)

 

Pierwiosnki japońskie lubią miejsca wilgotne. Dobrze rosną posadzone w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie znajdą warunki zbliżone do ich naturalnego środowiska. Ich ojczyzną jak sama nazwa wskazuje jest Japonia.
Pierwiosnek ‘Miller's Crimsons’’ to zdobywca nagrody Award of Garden Merit (AGM) przyznawana przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS). Liście zebrane w odziomkowe rozety są długie (do 30 cm), szeroko-łopatkowate, gładkie o drobno ząbkowanych brzegach. Pędy kwiatostanowe dorastają do 50 cm wysokości. Kwiaty koloru ciemnoróżowego zebrane w kilku okółkach pojawiają się od maja do lipca. Lubi chłodne, półcieniste lub cieniste stanowiska z lekką, próchniczą i stale ale umiarkowanie wilgotną glebą o odczynie lekko kwaśnym. Dla obfitego kwitnienia istotne jest odpowiednie nawożenie od chwili rozpoczęcia wegetacji do czasu zawiązywania pąków kwiatowych - co 10 dni słabym roztworem nawozu o dużej zawartości potasu (np. nawóz do pomidorów) aż do momentu otwarcia pierwszych kwiatów. Nie należy stosować nawozów o dużej zawartości azotu. Starsze okazy dają obfity samosiew. Zimuje bez zastrzeżeń.

BP0497-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
chłodne
cieniste
półcieniste
świetliste
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie zasobne
wilgotne, mokre
Odczyn ph
lekko kwaśny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
V-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także