Pierwiosnek japoński ‘Apple Blossom’ - Primula japonica

0,00 zł

Nr Kat. BP0496-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Pierwiosnek japoński ‘Apple Blossom’Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Pierwiosnek japoński ‘Apple Blossom’

(Primula japonica)

 

Pierwiosnki japońskie lubią miejsca wilgotne. Dobrze rosną posadzone w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie znajdą warunki zbliżone do ich naturalnego środowiska. Ich ojczyzną jak sama nazwa wskazuje jest Japonia.
Pierwiosnek ‘Apple Blossom’ to jeden z najpiękniejszych pierwiosnków kandelabrowych. Liście zebrane w odziomkowe rozety są długie (do 30 cm), szeroko-łopatkowate, gładkie o drobno ząbkowanych brzegach. Pędy kwiatostanowe dorastają do 50 cm wysokości. Kwiaty koloru jasnoróżowego z czerwonym oczkiem zebrane w kilku kółkach pojawiają się
od maja do lipca. Lubi chłodne, półcieniste lub cieniste stanowiska z lekką, próchniczą i stale ale umiarkowanie wilgotną glebą o odczynie lekko kwaśnym. Dla obfitego kwitnienia istotne jest odpowiednie nawożenie od chwili rozpoczęcia wegetacji do czasu zawiązywania pąków kwiatowych - co 10 dni słabym roztworem nawozu o dużej zawartości potasu (np. nawóz do pomidorów) aż do momentu otwarcia pierwszych kwiatów. Nie należy stosować nawozów o dużej zawartości azotu. Starsze okazy dają obfity samosiew. Zimuje bez zastrzeżeń.

BP0496-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
chłodne
cieniste
półcieniste
świetliste
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie zasobne
wilgotne, mokre
Odczyn ph
lekko kwaśny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
V-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także