Penstemon naparstnicowaty ‘Husker Red’ - Penstemon digitalis

0,00 zł

Nr Kat. BP0489-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Penstemon naparstnicowaty ‘Husker Red’Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Penstemon naparstnicowaty ‘Husker Red’

(Penstemon digitalis)

 

Duża bylina o ogromnych walorach dekoracyjnych przez cały sezon. Pod ziemią wytwarza mocno rozbudowany wiązkowy system korzeniowy. Wyrastające z szyjki liście są duże, do 15 cm długości, odwrotnie jajowate, zmieniające barwę w ciągu roku. Początkowo zielone, szybko zmieniają kolor na zielono-czerwony by pod koniec sezonu przybrać barwy ciemnobordowe. Czasem mogą przetrwać zimę. Wysokie, sztywne pędy kwiatostanowe są czerwono nakrapiane z osadzonymi na krótkich ogonkach lancetowatymi liśćmi o ząbkowanych brzegach. W czerwcu na szczytach pędów rozwijają się białe lub bladoróżowe dwuwargowe kwiaty. Kwitnie długo i obficie przez całe lato. Lubi słoneczne stanowiska z mocno przepuszczalnym podłożem, średnio zasobnym i umiarkowanie wilgotnym o odczynie obojętnym lub zasadowym.
Dobrze znosi krótkie okresy suszy. W porze kwitnienia przyciąga masę pożytecznych owadów. W ogrodzie powinien znaleźć miejsce przestronne, gdyż źle czuje się w gęstych nasadzeniach (choć mój ogród tego nie potwierdza). Zimuje bez zastrzeżeń.

BP0489-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
80-100cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także