Ożanka nierównoząbkowa ‘Crispum’ - Teucrium scorodonia

0,00 zł

Nr Kat. BO0473-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Ożanka nierównoząbkowa ‘Crispum’Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Ożanka nierównoząbkowa ‘Crispum’

(Teucrium scorodonia)

 

Omszona kłączowa krzewinka tworząca niewysokie, gęste kępy, wyprostowanych i rozgałęzionych pędów. Ozdobna zarówno z liści jak i z kwiatów. Jej liście podobne są do liści szałwii, jajowate, wełniście owłosione po obu stronach, jasnozielone
z charakterystyczną ciemniejszą, mocno pomarszczoną falbanką na brzegach. W czerwcu ponad liście wyrastają kłosokształtne kwiatostany o zielonożółtej barwie. Kwitnie długo, bo aż do sierpnia. Ma jedną wadę - nie pachnie zbyt przyjemnie. Za to widok jest bardzo przyjemny dla oka. i nie tylko. Kwiaty są wysoce miododajne -źródła podają o wydajności 700kg/h. Choć rozrasta się przez podziemne kłącza utrzymuje ładną zwartą formę. Preferuje słoneczne stanowiska z przepuszczalną, umiarkowanie żyzną i niezbyt wilgotną glebą, zawierające wapń. Doskonale nadaje się do okrywania powierzchni w miejscach nasłonecznionych. Zimuje bardzo dobrze.

BO0473-P9

Opis

Pokrój
krzewinka
okrywowy
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
wapienne
Odczyn ph
zasadowy
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także