Owsica wieczniezielona ‘Pendula’ - Helicotrichon sempervirens

10,00 zł

Nr Kat. BO0471-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Dostępny

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Owsica wieczniezielona ‘Pendula’

(Helicotrichon sempervirens syn. Avena sempervirens)

 

Jest jak dobre wino - im starsza tym lepsza tzn. ładniejsza. Ogromną jej zaletą jest fakt, że nie wyradza się od środka.
Kępy są zawsze gęste, wypełnione liśćmi po brzegi. Długowieczna, nie wymaga dzielenia ani specjalnej opieki.
Wystarczy posadzić i tyle. Nie potrzebuje żadnych specjalnych warunków - wręcz przeciwnie. Im słabsze podłoże tym piękniej się wybarwia. Słoneczne stanowisko z suchą, ubogą, piaszczystą glebą - to lubi najbardziej. Zimozielone wąskie liście o niebieskozielonej barwie tworzą rozłożyste kępy do 25 cm wysokości. Liście pokryte są woskowym nalotem.
Te rosnące na brzegach przewieszają się łukowato podczas, gdy młode rosnące wewnątrz sterczą pionowo. W czerwcu pojawiają się podobne do owsa zwieszające kwiatostany zebrane w wiechy i wyrastające do 90-100 cm wysokości. Nawet wysuszone są bardzo dekoracyjne. Duża wytrzymałość na suszę i wysokie temperatury sprawia, że owsica doskonale sprawdza się w miejscach mocno nasłonecznionych zarówno w ogrodzie jak i na tarasach czy balkonach będąc piękną ozdobą. Zimuje bez zastrzeżeń.

BO0471-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
25cm / 100-120cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
piaszczyste
suche
ubogie
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane