• Wyprzedaż!

Ostrogowiec czerwony ‘Albiflorus’ - Centranthus ruber

11,50 zł

Nr Kat. BO0452-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Dostępny

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Ostrogowiec czerwony ‘Albiflorus’

(Centranthus ruber)

 

Ta pochodząca z obszarów śródziemnomorskich bylina dzięki naturalizacji jest uprawiana niemal w całej Europie i Ameryce Północnej. I nic dziwnego. Łatwa w uprawie, niewymagająca, zdobi rabaty przez większą część lata a przycięta powtarza kwitnienie jesienią. Tworzy dość wysokie, zaokrąglone kępy licznych, rozgałęzionych, sztywnych pędów.
Szeroko lancetowate liście mają niebieskozieloną barwę. Duże wiechowate kwiatostany o drobnych białych kwiatach rozwijają się najpierw na szczytach głównych pędów, później także na pędach bocznych. Dzięki temu są liczne
a kwitnienie bardzo długie i obfite. Kwiaty są masowo oblatywanie przez owady. Jest bardzo tolerancyjna wobec podłoża, urośnie praktycznie w każdej, byle przepuszczalnej glebie, choć lubi te dość zasobne i umiarkowanie wilgotne.
Stanowisko wyłącznie słoneczne. Nasiona dojrzewają bardzo szybko. W efekcie młode siewki pojawiają się już w tym samym roku. Delikatne nasiona roznoszone są przez wiatr na znaczne odległości. Urocza roślina na słoneczne, letnie rabaty.
Kwitnie niezawodnie - jest jedną z najdłużej kwitnących bylin. Zimuje bardzo dobrze.

BO0452-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
do IX
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane