Nawłoć pstra 'Variegata' - Solidago flexuosa

0,00 zł

Nr Kat. BN0430-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Nawłoć pstra 'Variegata'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Nawłoć pstra 'Variegata'

(Solidago flexuosa) 

  

 Nawłoć zna każdy a z pewnością każdy ją widział. To powszechnie rosnąca wysoka bylina występująca na całym kontynencie euroazjatyckim. Rośnie na łąkach, w zaroślach, ubogich murawach. Jej złocistożółte wiechy tworzą szerokie kołyszące się na wietrze łany. Gatunek dał początek wielu odmianom, które mogą być uprawiane w ogrodach, będąc wspaniałą ich ozdobą. Są niewymagające, urosną praktycznie wszędzie w każdym, nawet najbardziej nędznym podłożu.

Odmiana ‘Variegata’ wyróżnia się pstrokato wybarwionymi żółto-zielonymi liśćmi. Zróżnicowana barwa widoczna jest szczególnie na początku sezonu z dużą przewagą barwy żółtej, podkreślaną przez czerwono nabiegłe młode pędy. W ciągu sezonu proporcje kolorów zmieniają się. Kwitnie latem i jesienią od lipca do października, tworząc szczytowe luźne złocisto-żółte kwiatostany. Kocha słońce - posadzona tylko w takim miejscu pokaże całe swoje piękno. Podłoże jest sprawą drugorzędną, bo urośnie praktycznie wszędzie. Ale nie zaszkodzi jeśli otrzyma troszkę lepsze podłoże, niekoniecznie żyzne ale z pewną niewielką dawką wilgoci. Nie potrzebuje żadnej opieki i żadnych zabiegów pielęgnacyjnych - jedynie wiosenne oczyszczenie. Zimuje doskonale.

BN0430-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
żółta
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VII-X
Mrozoodporność, strefa USDA
4

Zobacz także