Nawłoć ogrodowa ‘Laurin’ - Solidago hybrida

0,00 zł

Nr Kat. BN0428-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Nawłoć ogrodowa ‘Laurin’Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Nawłoć ogrodowa ‘Laurin’

(Solidago hybrida) 

  

 Nawłoć zna każdy a z pewnością każdy ją widział. To powszechnie rosnąca wysoka bylina występująca na całym kontynencie euroazjatyckim. Rośnie na łąkach, w zaroślach, ubogich murawach. Jej złocistożółte wiechy tworzą szerokie kołyszące się na wietrze łany. Gatunek dał początek wielu odmianom, które mogą być uprawiane w ogrodach, będąc wspaniałą ich ozdobą. Są niewymagające, urosną praktycznie wszędzie w każdym, nawet najbardziej nędznym podłożu.

 Odmiana ‘Laurin’ to przede wszystkim niewielkie rozmiary. W porze rozkwitu osiąga zaledwie 30-35 cm wysokości. Nie jest ekspansywna, tworzy zgrabne gęste kępy pełne ciemnozielonych, lancetowatych liści, osadzonych na prostych, sztywnych pędach. Kwitnie bardzo obficie w drugiej połowie lata. Lekko pachnące, gęste kwiatostany utrzymują się aż do przymrozków, przyciągający wzrok i wiele pożytecznych owadów. Kocha słońce - posadzona tylko w takim miejscu pokaże całe swoje piękno. Podłoże jest sprawą drugorzędną, bo urośnie praktycznie wszędzie. Ale nie zaszkodzi jeśli otrzyma troszkę lepsze podłoże, niekoniecznie żyzne ale z pewną niewielką dawką wilgoci. Nie potrzebuje żadnej opieki i żadnych zabiegów pielęgnacyjnych - jedynie wiosenne oczyszczenie. Zimuje doskonale.

BN0428-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VII-X
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także