Krwiściąg delikatny 'Pink Elephant' - Sanguisorba tenuifolia

14,00 zł

Nr Kat. BK0346-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Krwiściąg delikatny 'Pink Elephant'Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Krwiściąg delikatny 'Pink Elephant'

(Sanguisorba tenuifolia)    Niekiedy spotykany w ogrodach o charakterze naturalistycznym czasem na bylinowych rabatach. Na szczęście ta urocza, bardzo atrakcyjna roślina zdobywa ostatnio coraz szersze rzesze wielbicieli. Większość roślin z tego gatunku to odmiany o różnych walorach dekoracyjnych.

  Odmiana ‘'Pink Elephant'’ wyróżnia się bardzo gęstym, zwartym pokrojem i obfitym kwitnieniem. Tworzy gęste ciemnozielone kępy, wąskich liści o lekko ząbkowanych brzegach. Nawet niekwitnąca wygląda bardzo dekoracyjnie. Latem roślina zawiesza na wysokich, mocno rozgałęzionych pędach smukłe, cylindryczne, różowo-białe kwiatostany. O tej porze prezentuje się pięknie. Setki delikatnych "kotków" kołysze się na wietrze, mieniąc odcieniami różu, bieli - niemal każdy kwiat ma inny odcień. Roślina kwitnie bardzo długo i bardzo obficie. Na szczęście pędy są sztywne, nie pokładają się pod ciężarem kwiatów, nie łamią się w czasie silnych wiatrów i nie wymagają podpieranie. Jest długowieczna rośliną o niewielkich wymaganiach. Preferuję słoneczne stanowiska, lekko ocienione w najgorętszym części dnia. Podłoże powinno być przepuszczalne i stale ale umiarkowanie wilgotne, choć całkiem dobrze radzi sobie w krótkich okresach suszy. Rośnie powoli, zwłaszcza w pierwszym w sezonie. Później nadrabia zaległości osiągając około 60cm średnicy - po prostu potrzebuje czasu aby się zadomowić. Po kwitnieniu lepiej jest usunąć kwiatostany ten zabieg pozwoli roślinie odetchnąć i zregenerować się. Zimuje doskonale.

BK0346-P11

Opis

Pokrój
koronkowy
kępiasty
Wysokość
80-120cm
120-150cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także