Krwiściąg lekarski 'Lemon Splash' - Sanguisorba officinalis

0,00 zł

Nr Kat. BK0345-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Krwiściąg lekarski 'Lemon Splash'

(Sanguisorba officinalis)    Niekiedy spotykany w ogrodach o charakterze naturalistycznym czasem na bylinowych rabatach. Na szczęście ta urocza, bardzo atrakcyjna roślina zdobywa ostatnio coraz szersze rzesze wielbicieli. Większość roślin z tego gatunku to odmiany o różnych walorach dekoracyjnych.

     Odmiana ‘Lemon Splash’ wyróżnia się bardzo ciekawymi liśćmi - jakby szalony malarz zanurzając pędzel w żółtej farbie zdobił liście plamkami, centkami, mazajami, W efekcie mamy upstrzone żółto-zieloną barwą kępy liści. Późnym latem roślina zawiesza na wysokich, nagich pędach smukłe, cylindryczne, czerwone kwiatostany. Jest rośliną o niewielkich wymaganiach. Preferuję słoneczne stanowiska, lekko ocienione w najgorętszym części dnia. Podłoże powinno być przepuszczalne i stale ale umiarkowanie wilgotne, choć całkiem dobrze radzi sobie w krótkich okresach suszy. Rośnie powoli, zwłaszcza w pierwszym w sezonie. Później nadrabia zaległości - po prostu potrzebuje czasu aby się zadomowić. Po kwitnieniu lepiej jest usunąć kwiatostany ten zabieg pozwoli roślinie odetchnąć i zregenerować się. Zimuje doskonale.

BK0345-P9

Opis

Pokrój
koronkowy
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
czerwona
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VIII-X
Mrozoodporność, strefa USDA
5

Zobacz także