Krwiściąg Menziesii - Sanguisorba menziesii

0,00 zł

Nr Kat. BK0344-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Krwiściąg MenziesiiRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Krwiściąg Menziesii

(Sanguisorba menziesii)   To piękna bylina, która z pewnością może być oryginalną ozdobą każdego ogrodu. Elegancka i smukła w oglądzie.
Jej naturalne stanowiska występują w pł.-zach. części Ameryki Pn., na podmokłych łąkach i bagnach. Wiosną zdobi niewysokimi kępami pierzastych liści o ząbkowanych brzegach i sinozielonej barwie. W czerwcu na wysokich, sztywnych i słabo rozgałęzionych i ulistnionych pędach rozwijają się ciemnoczerwone, cylindryczne kwiatostany. Mimo delikatnego wyglądu jest bardzo silną i wytrzymałą rośliną a pędy kwiatowe nie wykładają się. Kwiaty są bardzo trwałe i nawet przekwitnięte wyglądają atrakcyjnie. Jest łatwa w uprawie i niewymagająca zbyt wiele uwagi. Preferuję słoneczne stanowiska, lekko ocienione w najgorętszym części dnia. Podłoże powinno być przepuszczalne i stale ale umiarkowanie wilgotne, choć całkiem dobrze radzi sobie w krótkich okresach suszy. Rośnie powoli, zwłaszcza w pierwszym w sezonie. Później nadrabia zaległości - po prostu potrzebuje czasu aby się zadomowić. Po kwitnieniu lepiej jest usunąć kwiatostany ten zabieg pozwoli roślinie odetchnąć i zregenerować się. Zimuje doskonale.

BK0344-P9

Opis

Pokrój
koronkowy
kępiasty
Wysokość
80-120cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także