Konwalia majowa 'Polish Beauty' - Convallaria majalis

0,00 zł

Nr Kat. BK0298-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Konwalia majowa 'Polish Beauty'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Konwalia majowa 'Polish Beauty'

(Convallaria majalis)   Konwalie znają chyba wszyscy, zwłaszcza ich cudowny zapach. Jednak jest rzadko uprawiana w ogrodach. A to z powodu dużej ekspansywności. Mowa tu oczywiście o roślinie gatunkowej, tej którą spotykamy w lasach. Dodam tu, że konwalia majowa w Polsce jest pod ścisłą ochroną gatunkową. Jeśli ktoś dysponuje dużą powierzchnią gdzie rośliny mogą rozrastać się dowolnie i bez ograniczeń, to może ją tam posadzić. Warto jednak wiedzieć, że późniejsze jej usunięcie jest raczej niemożliwe - rozrasta się bardzo agresywnie przez podziemne kłącza (chyba bardziej niż perz). Na szczęście hodowcy stworzyli wiele odmian, które bezpiecznie możemy uprawiać w świetlistych miejscach ogrodu bez obawy, że stracimy nad nią kontrolę. Jeśli chodzi o wymagania konwalii to wystarczy zamknąć oczy i wyobrazić sobie świetlisty las. I już wszystko jasne. Ale urośnie praktycznie na każdym miejscu, byle niezbyt suchym i nie słonecznym.

Konwalia jest rośliną trującą !!

     Odmiana ‘Polish Beauty’ ma liście zielone z dość szerokimi kremowo-białymi paskami. Tą cechę przekazuje wiernie swojemu potomstwu. Kwiaty o klasycznej formie, białe.Najlepiej rośnie w miejscu świetlistym, bez bezpośredniego dostępu promieni słonecznych w próchniczym i stale ale umiarkowanie wilgotnym podłożu. Kwitnie w maju osiągając około 25 cm wysokości. Rośnie umiarkowanie szybko. 

BK0298-P9

Opis

Pokrój
krzewiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
chłodne
jasne
świetliste
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie zasobne
wilgotne, mokre
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
V
Mrozoodporność, strefa USDA
4

Zobacz także