Koniczyna długokłosowa - Trifolium rubens

0,00 zł

Nr Kat. BK0296-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Koniczyna długokłosowaRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Koniczyna długokłosowa

(Trifolium rubens )     Każdy kto ceni sobie naturę powinien zadbać o to, by w ogrodzie nie zabrakło wartościowych roślin. A taką właśnie rośliną jest koniczyna długokłosowa. Jest nie tylko wartościowa ale i niezwykle piękna. Daje nam niesamowite doznania wzrokowe, owadom ogromną ilość pożywienia a glebie niezbędny do rozwoju pierwiastek jakim jest azot, który wiąże z powietrza.

     Jest byliną kłączową, występującą naturalnie na terenie całej Europy, również w Polsce (na tzw. niżu). Siedliskiem są suche murawy, zarośla i widne lasy.Tworzy obszerne kępy sztywnych, rozgałęzionych pędów. Mimo znacznej wysokości nie mają one tendencji do pokładania. Liście na pędach owalne, zebrane po trzy, ciemnozielone. W czerwcu na szczytach pędów rozwijają się niezwykłe kwiatostany w postaci owalnego, długiego i puszystego stożka (nawet do 10 cm długości). Początkowo są barwy srebrzystozielonej, dopiero rozwijającej się maleńkie, motylkowate kwiaty nadają im właściwej barwy. Są naprawdę wspaniałe - trudno oderwać oczy od tego widoku. Oczywiście o tej porze przyciągają ogromne ilości zapylaczy. Kwiaty niemalże ożywają. Kwitnie długo i bardzo obficie.

     Czego potrzebuje - niewiele. Dużo słońca i zwykła ziemia ogrodowa, choć dość zasobna no i oczywiście przepuszczalna. W porze kwitnienia potrzebuję dość dużo wilgoci, więc trzeba ją podlewać. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć, gdyż zapylone kwiaty zawiązują duże ilości nasion, które roślina musi dokarmiać a to dla niej ogromny wysiłek. Można zostawić jeden pęd, jeśli chcemy nasiona zbierać - będzie ich dużo. Całkowicie mrozoodporna.

BK0296-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także