Kocimiętka żyłkowana 'Blue Moon' - Nepeta nervosa

9,50 zł

Nr Kat. BK0286-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Kocimiętka żyłkowana 'Blue Moon'

(Nepeta nervosa)     Jej naturalne środowisko to odkryte górskie zbocza i łąki na terenie Pakistanu i Kaszmiru. Bardzo atrakcyjny gatunek kocimiętki o kłosowatych, cylindrycznych kwiatostanach. Tworzy gęste, barwne kępy wyprostowanych, gęsto ulistnionych pędów. Liście o szarozielonej barwie, lancetowate, silnie unerwione - stąd nazwa gatunku. Kwitnie długo i bardzo obficie od lipca aż do późnej jesieni. Wymaga słonecznego stanowiska z dobrze przepuszczalnym, umiarkowanie wilgotnym podłożem. Doskonale sprawdza się jako roślina zadarniająca, do obsadzania suchych murków lub bylinowych rabat a także w ogrodach ziołowych jako, że sama jest rośliną bardzo aromatyczną. Zimuje bez zastrzeżeń.

     Odmiana ‘Blue Moon’ tworzy gęste kępy silnie rozgałęzionych pędów. W porze kwitnienia dorasta do około 40 cm wysokości. Kwitnie od lipca do września ale regularne usuwanie przekwitniętych kwiatostanów wzmaga i przedłuża ten proces. Bardzo efektowna odmiana tworząca niebiesko-lawendowe plamy na bylinowych rabatach.

BK0286-P11

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
niebieska
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VII-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także