Kocimiętka krótkoogonkowa "Sweet Dreams' - Nepeta subsessilis

0,00 zł

Nr Kat. BK0285-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Kocimiętka krótkoogonkowa "Sweet Dreams'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Kocimiętka krótkoogonkowa 'Sweet Dreams'

(Nepeta subsessilis)    Choć kocimiętka krótkoogonkowa / rozłożysta jest wysokim gatunkiem to jej rzadko spotykana odmiana ‘Sweet Dream’ może być uważana za karłową. W porze kwitnienia osiąga zaledwie 30 - 45 cm wysokości. Tworzy zwarte i gęste kępki, które w ogólnym oglądzie są delikatne i subtelne. Piękne, lekko pachnące kwiaty w odcieniach różu rozwijają się przez całe lato aż do późnej jesieni. Małe, błyszczące, ciemnozielone liście nie tracą wybarwienia przez cały sezon będąc idealnym tłem dla kwiatów a dodatkowo są aromatyczne.

    Preferuje słoneczne lub lekko ocienione stanowiska. Jest tolerancyjna wobec podłoża ale w porze kwitnienia lubi gdy gleba jest stale wilgotna. Nie wymaga uwagi ani specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Po pierwszym masowym kwitnieniu wystarczy przyciąć pędy co zachęci roślinę do dalszego kwitnienia. Całkowicie mrozoodporna.

BK0285-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
jasne
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
do X
Mrozoodporność, strefa USDA
5

Zobacz także