Kocimiętka krótkoogonkowa / rozłożysta - Nepeta subsessilis

6,90 zł

Nr Kat. BK0284-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Kocimiętka krótkoogonkowa / rozłożysta

(Nepeta subsessilis)    Gatunek kocimiętki zupełnie odmienny od tych, które znamy. Jego ojczyzną jest Japonia - tamtejsze górskie łąki i brzegi strumieni. Kocimiętka krótkoogonkowa, nazywana również rozłożystą jest dość wysoką rośliną (50 - 100 cm wysokości) o wyprostowanych, sztywnych i gęsto ulistnionych pędach. Liście dość duże, jajowatotrójkątne o ząbkowanych brzegach, wydzielające intensywny zapach. Rozwijające się latem kwiatostany są okazałe o ciemnoniebieskiej barwie. Wargowe kwiaty są masowo oblatywanie przez owady.

    Łatwa w uprawie - jak większość kocimiętek. Zadowoli się przeciętną, przepuszczalną ziemią ogrodową, umiarkowanie zasobną i umiarkowanie wilgotną. Jedynie w okresie kwitnienia trzeba zadbać o dostarczenie roślinie większej ilości wilgoci. Lubi miejsca słoneczne lub pstrokate. Na tych słonecznych brzegi liści nabierają bordowego zabarwienia. Po pierwszym kwitnieniu można ją radykalnie przyciąć - szybko odbije i ponownie zacznie kwitnąć. Zimuje bez problemu.

BK0284-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
do 100cm
Stanowisko
jasne
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
fioletowa
niebieska
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VII-VIII / IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także