Kłosowiec fenkułowy 'Golden Jubilee' - Agastache foeniculum

0,00 zł

Nr Kat. BK0269-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Kłosowiec fenkułowy 'Golden Jubilee'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Kłosowiec fenkułowy 'Golden Jubilee'

(Agastache foeniculum)    Kłosowiec jest niezwykle atrakcyjną a zarazem cenną byliną. Atrakcyjną ze względu na zwarty, kępiasty pokrój, obfitość kwitnienia, różnorodność barw i łatwość uprawy. Ich liście, ale także kwiaty są bardzo aromatyczne a to sprawia, że są cenne. Ich zapach przyciąga do ogrodu wiele pożytecznych owadów i co istotne kwiaty są miododajne. Tworzą gęste kępy wyprostowanych, ulistnionych pędów, na szczycie których rozwijają się zebrane w okółki kwiatostany. Ich barwa uzależniona jest zarówno od gatunku jak i odmiany.

     Wszystkie kłosowce wymagają słonecznego stanowiska z niezbyt żyznym, umiarkowanie wilgotnym i zdrenowanym podłożem. Szczególnie istotna jest wilgoć w porze kwitnienia. Zbyt suche podłoże sprawia, że rośliny rosną słabo, kwitną mniej obficie i zdecydowanie krócej. Nie są zbyt długowieczne. W optymalnych warunkach dają obfity samosiew (np. A.foeniculum). Odmiany można rozmnażać jedynie przez podział wiosną lub pod koniec lata po kwitnieniu. Są wszechstronne i odporne na szkodniki. Mogą być piękną ozdobą rabat ale także barwnym elementem kompozycji w donicach. Zimują bez zastrzeżeń.

     Kłosowiec fenkułowy 'Golden Jubilee' jest bardzo atrakcyjną odmianą, dość rzadko spotykaną w ogrodach ale z pewnością zasługujący na uprawę. Tworzy zwarte kępy średnio wysokich, kanciastych, gęsto ulistnionych pędów. Liście o złocisto-żółtej barwie są bardzo dekoracyjne i pięknie harmonizują z fioletowymi kwiatostanami. Kwitnie bardzo obficie i długo a kwiaty są prawdziwym rajem dla wielu pożytecznych owadów. Wymagania jak większość kłosowców. Nie jest zbyt długowieczny ale mocno się rozsiewa. W porze kwitnienia osiąga około 50cm wysokości.

BK0269-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
fioletowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
do IX
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także