Kirengeszoma dłoniasta - Kirengeshoma palmata

0,00 zł

Nr Kat. BK0265-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Kirengeszoma dłoniastaRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Kirengeszoma dłoniasta

(Kirengeshoma palmata)     Piękna bylina kłączowa wyglądająca jak niewielki krzew. Jej ojczyzną są wilgotne lasy na terenie Chin i Japonii. Wyrastające z kłącza pędy o purpurowych zabarwieniu początkowo są wyprostowane. Gdy jednak pojawiają się kwiaty ich górna część przewiesza się łukowato. Wzdłuż pędów na długich ogonkach osadzone są bardzo dekoracyjne, duże, klapowane, ciemnozielone liście. Dość późno, bo dopiero w sierpniu na szczytach pędów rozwijają się piękne, dzwonkowate, jasnożółte kwiaty. Dzięki ciemnej barwie liści wyglądają zjawiskowo. Nierozwinięte pąki są jak ogromne krople wody.

     Kirengeszoma lubi miejsca chłodne, półcieniste lub pstrokate, z głęboko próchniczą, wilgotną glebą o odczynie kwaśnym. Zbyt ostre słońce może przypalać liście a to wielka strata dla wyglądu rośliny. Przez cały sezon nie wymaga żadnej opieki. Najbardziej lubi ciszę i spokój, nie lubi być przesadzana. Zimuje bez problemów. Najpiękniej wygląda posadzona pod koronami drzew, które zapewniają jej chłód i odpowiednią ilość światła.

BK0265-P11

Opis

Pokrój
krzewiasty
Wysokość
80-120cm
Stanowisko
chłodne
osłonięte
półcieniste
świetliste
Podłoże
próchnicze
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
kwaśny
Barwa kwiatów
żółta
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VIII-X
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także