Karmnik ościsty - Sagina subulata

0,00 zł

Nr Kat. BK0262-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Karmnik ościstyRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Karmnik ościsty

(Sagina subulata)     Urocza maleńka bylina przypominająca niziutką trawkę. Doskonale sprawdza się jako roślina okrywowa lub zadarniająca, do pokrywania niewielkich powierzchni, szczelin, szpar. Tworzy gęste kępki rozesłanych lub wzniesionych delikatnych pędów, pokrytych igiełkowatymi, listkami o soczyście zielonej barwie. Latem poduchy pokrywają się drobnymi, białymi kwiatuszkami.

     Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, gdzie podłoże jest wilgotne, nie wysychające. Dobrze znosi półcień ale wówczas pędy wydłużają się a kępki stają się mniej zwarte. Poza tym nie ma szczególnych wymagań. Rozrasta się dość szybko ale jeszcze szybciej się rozsiewa. W każdym nowym sezonie młode kępki pojawiają się dosłownie wszędzie, czasem daleko od rośliny macierzystej. Dzieje się tak, ponieważ nasiona karmnika są bardzo drobne (jak pyłek) i bez trudu są przenoszone przez wiatr. Ale nie jest rośliną inwazyjną, nie zagraża innym mieszkańcom ogrodu. Zimuje bardzo dobrze.

BK0262-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
zadarniający
Wysokość
do 10cm
Stanowisko
jasne
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także