• Wyprzedaż!

Kalimeris wciętolistna 'Blue Star' - Kalimeris incisa

13,50 zł

Nr Kat. BKKL029-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Dostępny

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Kalimeris wciętolistna 'Blue Star'

(Kalimeris incisa, Boltonia incisa)     Rzadko spotykana w ogrodach bylina kłączowa, wyglądem przypominająca astra ale w przeciwieństwie do niego bardziej odporna na suszę. Jej pędy nie tracą dolnych liści jak ma to miejsce w przypadku astrów. Jej kwiaty są też mniejsze i delikatniejsze, podobne do kwiatów boltonii - stąd też nazywana jest także boltonią wciętolistną. To co odróżnia ją od astra to także liście - lancetowate, ząbkowane, bardzo dekoracyjne.

     Kalimeris kwitnie pod koniec lata, nieco wcześniej niż astry. Liczne, stokrotkowate, jasnoniebieskie kwiaty rozwijają się na szczytach mocno rozgałęzionych pędów. Kwitnie bardzo obficie przez około 2 miesiące, czasem dłużej. Lubi słoneczne stanowiska z żyzną, dobrze przepuszczalną glebą. Nie toleruję nadmiaru wody w podłożu, może więc być z powodzeniem piękną ozdobą w ogrodzie skalnym. Tworzy zgrabne, zwarte kępy a pędy nie mają tendencji do pokładania. Zimuje bardzo dobrze, nie wymaga zabezpieczania

BKKL029-P11

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
jasne
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
żyzne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
fioletowa
niebieska
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VIII-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także

Najczęściej Kupowane