Języczka Przewalskiego - Ligularia przewalskii

0,00 zł

Nr Kat. BJ0258-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Języczka Przewalskiego



Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Języczka Przewalskiego

(Ligularia przewalskii)

   Piękny gatunek języczki o wysokich, strzelistych kwiatostanach i niezwykle dekoracyjnych liściach. Roślina pochodzi z północnych rejonów Chin, gdzie zasiedla trawiaste zbocza, brzegi strumieni i rzek.

      Tworzy szerokie kępy cienkich, wyprostowanych, bordowych pędów zakończonych w porze kwitnienia wysokimi, złocistymi kwiatostanami. Liście duże, dłoniaste, klapowane, grubo ząbkowane. Zaczyna kwitnąć w lipcu. Kwiaty rozwijają się stopniowo od dołu do góry dzięki czemu kwitnienie trwa bardzo długo - aż do września. Jesienią liście przybierają piękne pomarańczowo-czerwone barwy. Jak większość języczek lubi miejsca chłodne, jasne lub półcieniste z żyzną, próchniczą i stale wilgotną glebą. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, poza oczyszczeniem wiosną. Zimuje bardzo dobrze. Ze względu na znaczne rozmiary potrzebuję sporo miejsca, więc to roślina do nieco większych ogrodów. Pięknie prezentuje się pod koronami drzew lub w pobliżu zbiorników wodnych.

BJ0258-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
120-150cm
Stanowisko
chłodne
jasne
półcieniste
świetliste
Podłoże
próchnicze
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
żółta
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VII-VIII/IX
Mrozoodporność, strefa USDA
4

Zobacz także