Jeżówka tenesyjska 'Rocky Top Hybrid' - Echinacea tennesseensis

0,00 zł

Nr Kat. BJKL027-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Jeżówka tenesyjska 'Rocky Top Hybrid'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Jeżówka tenesyjska 'Rocky Top Hybrid'

(Echinacea tennesseensis)     Prawdziwa perełka dla wielbicieli jeżówek. Niezwykle rzadko spotykana w ogrodach, nawet tych kolekcjonerskich. Ten gatunek jeżówki naturalnie występuje tylko w stanie Tennessee (USA), gdzie jest gatunkiem zagrożonym.

     Wyglądem zbliżona jest do jeżówki purpurowej a jednocześnie jest zupełnie inna. Przede wszystkim rozrasta się znacznie wolniej i jest mniej energiczna. Tworzy bardzo ładne, zwarte kępy. Jej liście są lancetowate, długie ale wąskie, gęsto osadzone na cienkich ale sztywnych pędach. Latem rozkwita różowo-karminowymi kwiatami o średnicy 6 - 8 cm. Kwitnie bardzo obficie od czerwca do sierpnia.

Jest rośliną łatwą w uprawie - bardziej odporna na niekorzystne warunki niż jeżówka purpurowa. Dobrze znosi krótkie okresy suszy nie tracą nic na pięknym wyglądzie. Wymaga słonecznego stanowiska z dobrze przepuszczalnym, niezbyt zasobnym, kamienistym podłożem. Dla zachowania czystości gatunku istotne jest to, by nie rosła w pobliżu innych gatunków i odmian jeżówek - może się z nimi krzyżować. Im dalej tym lepiej. Zimuje bardzo dobrze.

BJKL027-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
ubogie
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
zdrenowane
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI
VII
VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9