Jasnota plamista 'Beacon Silver' - Lamium maculatum

0,00 zł

Nr Kat. BJ0224-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Jasnota plamista 'Beacon Silver'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Jasnota plamista 'Beacon Silver'

(Lamium maculatum)     Srebrzysto-zielone, delikatne owłosione, sercowate liście otaczające wargowe kwiaty. Wszystko razem zebrane w gęste, niewysokie kępy. Tak w skrócie można opisać jasnotę plamistą. Jest bylina kłączową, która najlepiej czuje się w miejscach półcienistych lub nawet cienistych, gdzie znajdzie chłód i wilgotne podłoże. Znakomicie sprawdza się jako roślina okrywowa i zadarniająca.

     Odmiana ‘Beacon Silver’ to wspaniałe połączenie zieleni, srebra i purpury. Srebrzysta barwa liści stanowi idealne tło dla purpurowych kwiatów a purpurowe kwiaty podkreślają kolor liści. Wszystko poprzetykane odrobiną zieleni. To niezwykłe połączenie sprawia, że cieniste zakątki stają się dzięki niej świetliste a ciemne tło zakątków uwydatnia jej niezwykłe barwy. A przy tym wszystkim jest łatwa w uprawie i niewymagająca. Wystarczy jej przepuszczalne, umiarkowanie żyzne i wilgotne podłoże, a po kwitnieniu lekkie cięcie. To wszystko. Zimuje bez zastrzeżeń. Może być ozdobą nie tylko rabat ale także pięknym elementem kompozycji w donicy.

BJ0224-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
zadarniający
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
cieniste
półcieniste
świetliste
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
fioletowa
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
IV-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także