Goździk niskołodygowy - Dianthus subacaulis

0,00 zł

Nr Kat. BG0193-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Goździk niskołodygowyRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Goździk niskołodygowy

(Dianthus subacaulis)     Rodzaj Dianthus obejmuje ponad 300 różnych gatunków, występujących głównie w Europie i Azji, rzadko w Ameryce Północnej i górach Afryki. Są wśród nich gatunki niskie i wysokie, skalne i rabatowe, łatwe i trudne w uprawie. Dlatego też można je spotkać w prawie każdym ogrodzie. Urzekają zapachem, barwą i kształtem kwiatów. Prawie wszystkie lubią słoneczne, ciepłe stanowiska i dobrze zdrenowaną wapienną glebę. Nie potrzebują wiele - za to dają bardzo dużo. Każdy znajdzie wśród goździków ten jeden - ulubiony.

    Goździk niskołodygowy to rzadko spotykany, uroczy maluch - jeden z najładniejszych i najtrwalszych goździków, tworzący niziutkie, zimozielone poduchy zebranych w gęste pęczki, drobnych, wąskich liści o ciemnozielonej barwie. Latem rozwijają się pachnące jasnoróżowe kwiaty, osadzone na niewysokich pędach. Jest byliną o charakterze skalnym, więc ma niewielkie wymagania. Stanowisko słoneczne, podłoże dobrze zdrenowane, piaszczyste, przeciętnie zasobne i umiarkowanie wilgotne. Dobrze znosi krótkotrwałą suszę. Szczególnie przydatny do obsadzania brzegów rabat, jako roślina obwódkowa a także na skarpy, skalniaki oraz do uprawy w donicy. Zimuje bez zastrzeżeń.

BG0193-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
5-25cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także