Goździk pierzasty 'White Red Bicolor' - Dianthus plumarius Dixie Series

0,00 zł

Nr Kat. BG0191-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Goździk pierzasty 'White Red Bicolor'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Goździk pierzasty Dixie Series 'White Red Bicolor'

(Dianthus plumarius)     Rodzaj Dianthus obejmuje ponad 300 różnych gatunków, występujących głównie w Europie i Azji, rzadko w Ameryce Północnej i górach Afryki. Są wśród nich gatunki niskie i wysokie, skalne i rabatowe, łatwe i trudne w uprawie. Dlatego też można je spotkać w prawie każdym ogrodzie. Urzekają zapachem, barwą i kształtem kwiatów. Prawie wszystkie lubią słoneczne, ciepłe stanowiska i dobrze zdrenowaną wapienną glebę. Nie potrzebują wiele - za to dają bardzo dużo. Każdy znajdzie wśród goździków ten jeden - ulubiony.

    Goździk pierzasty jest byliną charakterze skalnym. Naturalnie występuje na terenie Alp i Karpat, gdzie rośnie na kamienistych murawach, skałach i w zaroślach, przeważnie na wapieniach. Tworzy luźne kępy ulistnionych pędów - starsze drewniejące u nasady z tendencją do układania się. Liście ułożone na pędzie parami, równowąskie, do 10 cm długości, o zaostrzonych końcach, szarozielone. Kwitnie późną wiosną i latem. Kwiaty silnie pachnące, najczęściej po jednym na szczycie pędów (rzadko 2-3). Jak większość goździków lubi słoneczne stanowiska z dobrze zdrenowaną, średnio zasobną i przeciętnie wilgotną glebą, zawierającą wapń. Prace pielęgnacyjne ograniczają się do przycięcia rośliny po kwitnieniu. Całkowicie mrozoodporny.

     Odmiana ‘White Red’ z serii Dixie kwitnie na przełomie VI-VII, osiągając 30 cm wysokości. Kwiaty jasnoróżowe z ciemnoczerwoną obwódką u nasady płatków.

BG0191-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
wapienne
zdrenowane
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także