Goździk Knappa - Dianthus knappii

16,50 zł

Nr Kat. BG0186-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Ostatnie sztuki w magazynie

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Goździk Knappa

(Dianthus knappii)     Rodzaj Dianthus obejmuje ponad 300 różnych gatunków, występujących głównie w Europie i Azji, rzadko w Ameryce Północnej i górach Afryki. Są wśród nich gatunki niskie i wysokie, skalne i rabatowe, łatwe i trudne w uprawie. Dlatego też można je spotkać w prawie każdym ogrodzie. Urzekają zapachem, barwą i kształtem kwiatów. Prawie wszystkie lubią słoneczne, ciepłe stanowiska i dobrze zdrenowaną wapienną glebę. Nie potrzebu ją wiele - za to dają bardzo dużo. Każdy znajdzie wśród goździków ten jeden - ulubiony.    

    Goździk Knappa to jedyny gatunek o kwiatach barwy żółtej. Naturalnie występuje na terenie Bośni i Hercegowiny, gdzie rośnie na suchych łąkach i stepach. Tworzy luźne kępy, dość szerokich jak na goździka liści (ok. 0,4 cm) - lancetowatych, szarozielonych z wyraźnymi nerwami. W środku lata na sztywnych ulistnionych pędach rozkwitają zebrane w niewielkie wierzchotki siarkowo-żółte kwiaty. Lubi słoneczne stanowiska. Tolerancyjny wobec podłoża - wystarczy mu zwykła gleba ogrodowa, dobrze zdrenowana i umiarkowanie wilgotna. Dobrze znosi krótkie okresy suszy - ma charakter skalny. W optymalnych warunkach daje samosiew. Najlepiej prezentuje się na skalnych rabatach w otoczeniu traw. Zimuje bez problemu.

BG0186-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
żółta
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane