Goździk 'Coconut Sundae' - Dianthus hybrida Scent First Series

0,00 zł

Nr Kat. BG0185-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Goździk 'Coconut Sundae'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Goździk 'Coconut Sundae'

(Dianthus hybrida 'Scent First' Series)     Rodzaj Dianthus obejmuje ponad 300 różnych gatunków, występujących głównie w Europie i Azji, rzadko w Ameryce Północnej i górach Afryki. Są wśród nich gatunki niskie i wysokie, skalne i rabatowe, łatwe i trudne w uprawie. Dlatego też można je spotkać w prawie każdym ogrodzie. Urzekają zapachem, barwą i kształtem kwiatów. Prawie wszystkie lubią słoneczne, ciepłe stanowiska i dobrze zdrenowaną wapienną glebę. Nie potrzebują wiele - za to dają bardzo dużo. Każdy znajdzie wśród goździków ten jeden - ulubiony.

     Goździk 'Coconut Sundae' to piękna i bardzo aromatyczna odmiana z serii ‘Scent First’. Tworzy niskie, zwarte i obficie kwitnące kępki. Liście lancetowate, grube, o niebieskozielonej barwie. Kwitnie wiosną i latem. Wyjątkowo duże, biało-bordowe kwiaty o podwójnej koronie płatków, rozwijają się na sztywnych, krótkich pędach. W porze kwitnienia prawie całkowicie przysłaniają liście.

     Łatwy w uprawie, bez specjalnych wymagań. Potrzebuję słonecznego stanowiska z lekką, piaszczystą, niezbyt wilgotną i przeciętnie żyzną glebą. Usuwanie przekwitniętych kwiatów pobudza roślinę do wytwarzania nowych pąków co znacznie wydłuża długość i obfitość kwitnienia. Może być uprawiany zarówno na bylinowej rabacie, skalniaku jak i w donicy. Wszędzie prezentuje się pięknie. Całkowicie mrozoodporny.

BG0185-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
piaszczyste
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
wapienne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
wielobarwne
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także