Gęsiówka wczesna - Arabis procurrens

6,50 zł

Nr Kat. BGS0031-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Dostępny

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Gęsiówka wczesna

(Arabis procurrens)     Zimozielony gatunek gęsiówki występujący naturalnie w górzystych rejonach Półwyspu Bałkańskiego i w Karpatach. Jest cenną rośliną okrywową często spotykaną w ogrodach. Rośnie szybko tworząc zielone dywany niewielkich rozetek liściowych, wyrastających na długich rozłogach. Nie jest rośliną inwazyjną, choć chętnie “wspina się” na wszystko co rośnie wokół niej. Jednak jej forma jest niezwykle delikatna i lekka - w żaden sposób nie zagraża innym roślinom. Wiosną i jesienią, przy chłodniejszej aurze liście przybierają purpurowo-fioletowe zabarwienie.

     Niewymagająca, łatwa w uprawie. Wiosną na dość wysokich pędach rozwijają się drobne, białe kwiatostany - niezbyt dekoracyjne. Lubi słoneczne stanowiska, choć nie przeszkadzaj jej półcień. Nie ma wymagań co do podłoża. Jest tolerancyjna i szybko adoptuje się w każdej glebie. Lepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, niezbyt żyznych i umiarkowanie wilgotnych. Doskonale sprawdza się jako roślina okrywowa, szybko wypełniając puste przestrzenie między krzewami i drzewami, na murkach, skalniakach i rabatach. Całkowicie mrozoodporna. Poza usunięciem przekwitniętych kwiatostanów nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

BGS0031-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
płożący
Wysokość
10-15cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
ubogie
umiarkowanie wilgotne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
IV-V
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane