Gęsiówka Stura - Arabis x sturii

0,00 zł

Nr Kat. BGKL024-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Gęsiówka SturaRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Gęsiówka Stura

(Arabis x sturii)     Wyjątkowy gatunek gęsiówki odmienny w wyglądzie od większości uprawianych w ogrodach. Uroczy karzełek, tworzący niziutkie, zimozielony poduszki, zebranych w małe rozetki, ciemnozielonych, gładkich, błyszczących listków. Wiosną tuż nad poziomem liści rozkwitają się śnieżnobiałe, delikatne kwiaty, odbijając się niemalże w “lustrze” liści.

     Rośnie powoli, więc idealnie nadaje się do niewielkich ogrodów skalnych. To niezwykle wartościowa, rzadko spotykana roślina na słoneczne stanowiska. Preferuje umiarkowanie wilgotne, doskonale przepuszczalne, alkaliczne podłoża. Dobrze sprawdza się jako roślin okrywowa na niewielkiej powierzchni, na obrzeża rabat, między płytkami chodnikowymi. Jednak najbardziej odpowiednie dla niej miejsce to ogród skalny lub koryto. Mimo, iż jest w pełni mrozoodporna wymaga zimowego zabezpieczenia przed nadmiarem wilgoci.

BGKL024-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
do 10cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
zdrenowane
Odczyn ph
zasadowy
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
IV-V
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także