Gaura Lindheimera - Gaura lindheimeri

0,00 zł

Nr Kat. BG0180-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Gaura LindheimeraRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Gaura Lindheimera

(Gaura lindheimeri)      Naturalnie występuje na obu amerykańskich kontynentach - od USA przez Meksyk po Argentynę. Rośnie w widnych zaroślach, na polanach i łąkach.

      Silnie i bujnie rosnąca roślina, choć w naszym klimacie niezbyt długowieczna. Wytwarza bardzo długi korzeń palowy, który ułatwia jej przetrwanie w trudnych warunkach. Warto więc dobrze przemyśleć stanowisko, gdyż o przesadzeniu gaury nie ma mowy. Z korzenia wyrastają delikatne w oglądzie, wysokie, ulistnione pędy. Liście na pędach u dołu dłuższe i szersze, im wyżej tym coraz mniejsze. W lipcu rozwijają się niezwykle urocze delikatne kwiaty, które jak magnes przyciągają masę owadów. Pędy rosną w górę a kwiaty rozwijają się coraz wyżej i wyżej. Ostatecznie mogą osiągnąć nawet 90 cm wysokości. Pojedyncze kwiaty żyją jeden dzień ale wciąż pojawiają się nowe. Wymaga miejsc słonecznych z przepuszczalnym, umiarkowanie żyznym i umiarkowanie wilgotnym podłożem. Jeśli gleba jest zbyt zasobna w składniki pokarmowe, roślina wyciąga się, pędy wykładają i tracą wygląd. Nie oznacza to jednak, że podłoże ma być ubogie - potrzebny jest “złoty środek”. Gaura kwitnie bardzo długo, aż do przymrozków więc musi mieć się czym odżywiać. Zimuje dobrze ale w zimniejszy rejonach kraju lub bezśnieżne zimy lepiej jest okryć ją przynajmniej iglastymi gałązkami.

BG0180-P9

Opis

Pokrój
krzewiasty
Wysokość
50-80cm
do 90cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
IX-X
VII-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także