Floks wiechowaty 'Nicky' - Phlox paniculata

7,90 zł

Nr Kat. BF0166-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Floks wiechowaty 'Nicky'

(Phlox paniculata)      Floks wiechowaty jest rośliną z podstawowego doboru, która powinna znaleźć miejsce na każdej rabacie. Był w ogrodach kiedyś, jest dzisiaj i będzie w przyszłości. Duży wybór odmian, obfitość i długość kwitnienia to największe jego zalety. Wszystkie odmiany wymagają stanowisk słonecznych przez większą część dnia. W miejscach cienistych często choruje (jest atakowany przez mączniaka), rośnie marnie i słabo kwitnie. Niekorzystne są także miejsca pod drzewami których korzenie pochłaniają większość wilgoci z podłoża a kapiąca z liści woda niszczy kwiaty.

      Lubi żyzne, przepuszczalne, próchnicze i stale wilgotne gleby. W optymalnych warunkach kwitnie niezawodnie przez większą część lata i jesienią. Tworzy okazałe kępy sztywnych, ulistnionych pędów zakończonych wiechowatym kwiatostanem. Liście są szerokolancetowate, intensywnie zielone. Wysokość, barwa kwiatów i pora kwitnienia zależy od odmiany - a tu wybór jest przeogromny. Zimuje doskonale. Starsze egzemplarze dobrze jest dzielić co kilka lat i przesadzać na nowe miejsca. Wiosną, gdy młode pędy osiągną około 20 cm dobrze jest delikatnie przyciąć sam wierzchołek. Wówczas roślina ładnie się rozkrzewi i wytworzy więcej kwiatostanów. Te, kwitnące wcześniej mogą zakwitnąć powtórnie jeśli zostaną przycięte po kwitnieniu. Wszystkie odmiany warto sadzić na eksponowanych miejscach na tle roślin o odmiennej kolorystyce, w znacznej odległości od siebie.

      Odmiana 'Nicky' - kwitnie od VII do IX, osiąga około 70-90cm wysokości. Kwiaty pachnące, purpurowe. Odmiana wyjątkowo odporna na choroby.

BF0166-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
70-90cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
próchnicze
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
purpurowe
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VII-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także