Floks dwudzielny 'Petticoat' - Phlox bifida

0,00 zł

Nr Kat. BFKL021-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Floks dwudzielny 'Petticoat'

( Phlox bifida)Bardzo dekoracyjna i ceniona bylina ze względu na filigranowy pokrój i obfitość kwitnienia. Gatunek pochodzi ze środkowo-wschodniej części USA, gdzie rośnie w suchych świetlistych lasach, na górskich zboczach i piaszczystych, umiarkowanie wilgotnych preriach.

Jego długie pędy tworzą luźne kobierce, mniej zwarty niż pozostałe gatunki. Liście na pędzie bardzo wąskie, gruczołowato owłosione (3- 6 cm długości). Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Kwiaty zebrane na szczytach pędów w luźne wierzchotki (od 3 do 9 kwiatów w kwiatostanie). Kwiaty mają bardzo charakterystyczne, głęboko wcięte płatki.

U odmiany ‘Petticoat’ wcięcie jest wyjątkowo szerokie, kwiaty mają blado różową barwę z karminowymi znacznikami u nasady płatków. Lubi słoneczne stanowiska o lekkim, piaszczystym, a nawet kamienistym, niezbyt wilgotnym podłożu o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego. Nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych poza przycięciem pędów po kwitnieniu. 

Doskonała roślina na słoneczne skalniaki. Mrozoodporna choć w bezśnieżne zimy może wymarzać. Lepiej zastosować lekkie okrycie.

BFKL021-P9

Opis

Pokrój
okrywowy
płożący
Wysokość
10-15cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
kamieniste, żwirowe
piaszczyste
suche
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
V-VI
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także