Firletka kwiecista - Lychnis coronaria, Silene coronaria

0,00 zł

Nr Kat. BF0142-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Firletka kwiecistaRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Firletka kwiecista

(Lychnis coronaria, Silene coronaria)

Mimo, że jest rośliną dwuletnią można ją traktować jak bylinę. Wprowadzona do ogrodu sama potrafi o siebie zadbać dając czasem bardzo obfity samosiew.

Trochę staroświecka, jak z ogródka babci, ale kolor jej kwiatów jest tak zachwycający, że mimo upływu czasu jest nadal chętnie sadzona na rabatach. Intensywny, nasycony, ciemnoróżowy. Miękko owłosione szarobiałe, łopatkowe liście zebrane są w gęste rozety. Z nich wyrastają wysokie, rozgałęzione pędy również biało omszone. W połączeniu z barwą kwiatów powstaje wspaniałe połączenie kolorystyczne. Kwitnie latem, bardzo obficie.

Ma skromne wymagania. Stanowisko w pełni słoneczne i dobrze przepuszczalne, niezbyt żyzne i umiarkowanie wilgotne podłoże. Poza usunięciem przekwitniętych pędów jesienią nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy pozostawić jeden lub dwa pędy aby wiosną powitać “lasek” młodych srebrzystych siewek. Zimuje bez problemu.

BF0142-P9

Opis

Pokrój
koronkowy
kępiasty
Wysokość
50-80cm
do 90cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VII-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także