Fiołek 'Rebecca' (Vtta) - Viola ( grupa Violettas )

0,00 zł

Nr Kat. BFKL020-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Fiołek 'Rebecca'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Fiołek 'Rebecca' (Vtta)

( Viola - grupa Violettas)Fiołkowy bratek z grupy Violettas.

Wyglądem przypomina miniaturowe bratki ale w w przeciwieństwie do nich jest rośliną wieloletnią. Niewysoki o pokroju kępiastym, choć z powodzeniem może być traktowany jako roślina okrywowa. Rozrasta się w sposób umiarkowany, liście owalne, ciemnozielone.

W porze kwitnienia wygląda oszałamiająco - a kwitnie praktycznie bez przerwy od kwietnia do sierpnia. Oczywiście kwitnienie wiosenne jest najbardziej obfite i efektowne. Kwiaty o nietypowym wybarwieniu, kremowo-biało-niebieskie tworzą barwne poduchy, rozsiewając przyjemny waniliowy zapach. Prawdziwa ogrodowa perełka rzadko spotykana w ogrodach.

'Rebecca' jak większość fiołków lubi miejsca chłodne, jasne lub lekko ocienione z umiarkowanie ale stale wilgotnym, próchniczym podłożem. Nie wymaga specjalnej opieki poza usuwanie przekwitniętych kwiatów. W optymalnych warunkach daje samosiew.

Najpiękniej prezentuje się na wzniesionych rabatach, skarpach lub murkach tworząc przemieszczające kaskady. Może być uprawiany w donicy. Zimuje bardzo dobrze.

BFKL020-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
chłodne
jasne
pstrokate
półcieniste
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
wielobarwne
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
IV-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
3
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także