Fiołek 'Silver Samurai' - Viola

0,00 zł

Nr Kat. BFKL019-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Fiołek 'Silver Samurai'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Fiołek 'Silver Samurai'

(Viola)Urocza odmiana mieszańcowa przyciągająca uwagę nietypową formą i barwą. Niewysokie kępki trójkątnych w zarysie liści o zaostrzonym wierzchołku i mocno karbowanej blaszce olśniewają srebrzystą barwą pokrywającą zarówno nerwy jak i samą blaszkę liścia. Śliczne lawendowo-różowe pojawiające się często dwukrotnie, wiosną i latem, kwiaty są wyjątkowo duże, jak na tak niewielką roślinę. Okrągłe w zarysie z ciemnymi żyłkami na dolnym płatku.

           Kwitnąca wiosną roślina zachwyca swoją urodą - takie cudowne maleństwo, obok którego nie można przejść obojętnie. Jak magiczny magnes przyciąga wzrok ale trudno nasycić oczy jego urodą. Nie jest wymagający i trudny w uprawie. Potrzebuję tego samego co inne fiołki. Miejsce lekko ocienione, niezbyt gorące z przeciętnie żyznym i umiarkowanie wilgotnym podłożem. W optymalnych warunkach daje niewielki samosiew. Nie rozrasta się nadmiernie, nie traci zgrabnej formy, uporządkowany.

To gdzie będzie rósł zależy tylko od ogrodnika. Może to być lekko ocieniony skalniak czy rabata ale także koryto lub donica. Zimuje bez problemu.

BFKL019-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
do 15cm
Stanowisko
chłodne
jasne
świetliste
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
inna
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
IV-V/VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także